Możliwe problemy z programem Rodzina na swoim

Dostaliśmy propozycję z banku, aby przy staraniu o kredyt mieszkaniowy skorzystać z opcji dopłaty przez państwo do kredytu na zakup mieszkania. Zanim się zdecydujemy poznajmy pułapki, które mogą czyhać na nas w tych dopłatach.

Po pierwsze powinniśmy wiedzieć, że dopłata do rat naszego kredytu będzie trwała tylko osiem lat. Po upływie tego czasu niestety będziemy musieli płacić ratę wyższą nawet o kilkaset złoty. Jednak zanim to nastąpi, powinniśmy cieszyć się możliwością skorzystania z takiej pomocy finansowej. Zanim jednak zdecydujemy się na kredyty mieszkaniowe z taką opcją, poznajmy kilka rzeczy, które mogą różnić się od stanu faktycznego. Po pierwsze prowizja zazwyczaj tylko w ofercie jest tak niska, ponieważ w realnym świecie doliczone są do tego inne koszty, różne w każdym banku. Poza tym niektóre banki wymają, aby prowizję opłacić jeszcze przed uzyskaniem pieniędzy, ale już po podpisaniu umowy. Zazwyczaj jest to kilka procent całej kwoty kredytu. Natomiast niektóre banki wliczają taką prowizję do rat kredytu. Kolejna pułapka to marża, która w różnych bankach może bardzo zróżnicowanie kształtować wysokość miesięcznych rat. Różnice pomiędzy poszczególnymi bankami mogą być na poziomie kilku procent. Kolejną i chyba najważniejszą pułapką jest możliwy wzrost marży. Jest tak na szczęście tylko w kilku bankach, więc jest nadzieja, że w naszym przypadku do takiej sytuacji nie dojdzie. Jednak gdyby niestety taka sytuacja zaistniała i u nas to pomyślmy nad zmianą waluty kredytu bądź też refinansowaniu go. Są to przykładowe opcje rozwiązania tego problemu, ponieważ w każdym banku jest inaczej i możliwe, że my nie będziemy musieli się nad tym problemem zastanawiać.

Podsumowując, program dopłat do rat kredytu jest dobrym rozwiązaniem dla rodzin mniej zamożnych, które również chciałyby mieć własne mieszkanie. Przez okres dopłat bez problemu możemy spróbować odłożyć trochę pieniędzy, by mieć na spłatę kolejnych rat po tym okresie lub też postarać się o bardziej dochodowe źródło utrzymania.

Możliwość komentowania jest wyłączona.